Matrace Softbed

Matrace Softbed 4Matrace pod koně je efektivní varianta ke klasické podestýlce. Koně si na spaní na těchto matracích velmi rychle přivyknou. Bylo zjištěno, že spánek a odpočinek je delší a intenzivnější. Koně leží vždy na měkké a izolované ploše a díky tomu nevznikají odřeniny obvyklé při vstávání na nedostatečné podestýlce.

Likvidace klasické podestýlky pro řadu zařízení znamená velký logistický problém, náklady na tuto položku se neustále zvyšují stejně jako náklady nevlastní podestýlku.

Z hlediska údržby se také jedná o zjednodušení situace. Množství koňského hnoje je minimální. Koně ve valné většině navíc na matrace nemočí, rychle akceptují „záchod“ vybudovaný v blízkosti stáje.

Plocha pro ležení koní se provádí alternativně z matrací HIT- SOFTBED®PLUS a HIT- SOFTBED®LIGHT, které jsou sdruženy do společné lehací plochy. Koním nečiní problémy uložit se vedle sebe.

Obě tyto matrace HIT- SOFTBED®PLUS jsou vyrobeny z kvalitní gumy s dlouhodobou životností. V případě je základní rozměr elementu 60 x 90 cm a tloušťka 7,5 cm. HIT- SOFTBED®LIGHT je tvořen elementy o rozměrech 100 x 50 cm a tloušťce 3 cm.

Po obvodu je lehací plocha napojena na okolní podlahu buď plochým gumovým pásem, nebo přechodovým klínem. S výhodou lze desky položit přímo na urovnaný štěrk a ušetřit náklady za podlahu v tomto místě.

Matrace Softbed 1

Matrace Softbed 3

Matrace Softbed 2

HIT- SOFTBED®STANDARD

Je matrace určená do boxů. Má rozměry 1,8 x 2,4 m a váží celkem 130kg.

Matrace Softbed 5